W programie WAPRO Mag użytkownicy do dyspozycji mają wbudowany moduł zleceń serwisowych. Umożliwia on zarządzanie procesem obsługi serwisowej sprzedawanych towarów. W związku z tym, że aplikacja jako podstawowy element działania uwzględnia obrót magazynowy, to mogą się trochę mieszać pojęcia.

Z pkt widzenia obrotu magazynowego pewne pola maja inne znaczenie niż w przypadku obsługi zlecenia. Dla przykładu, producent może być zarówno wytwórcą jak i dostawcą ale nie zawsze. Kontrahent z kartoteki może być producentem, dostawcą, klientem czy też użytkownikiem.

Aby wspomóc użytkowników w lepszej kategoryzacji tych zapisów w wersji 8.51.0 WAPRO Mag, wprowadziliśmy nową funkcję dostępną w definicji urządzenia. Użytkownik może przypisać role kontrahentów. Tym samym można jasno wskazać dla konkretnego urządzenia, kto jest np. jego właścicielem a kto jest jego użytkownikiem. Takie oczekiwania były np. z branży motoryzacyjnej do rozdzielenia kto użytkuje a kto jest właścicielem pojazdu.

Aby przypisać role wystarczy w definicji urządzenia (Kartoteki | Urządzenia | Popraw | 3) Role kontrahentów) utworzyć jakie role chcemy obsługiwać. Domyślnie słownik jest pusty i można utworzyć dowolne wartości tekstowe. Następnie za pomocą przycisku Przydziel rolę wskazujemy kontrahenta oraz rolę jaką chcemy dla niego przydzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *