W programie WAPRO Mag użytkownicy do dyspozycji mają wbudowany moduł zleceń serwisowych. Umożliwia on zarządzanie procesem obsługi serwisowej sprzedawanych towarów. W związku z tym, że aplikacja jako podstawowy element działania uwzględnia obrót magazynowy, to mogą się trochę mieszać pojęcia.

Z pkt widzenia obrotu magazynowego pewne pola maja inne znaczenie niż w przypadku obsługi zlecenia. Dla przykładu, producent może być zarówno wytwórcą jak i dostawcą ale nie zawsze. Kontrahent z kartoteki może być producentem, dostawcą, klientem czy też użytkownikiem.

Aby wspomóc użytkowników w lepszej kategoryzacji tych zapisów w wersji 8.51.0 WAPRO Mag, wprowadziliśmy nową funkcję dostępną w definicji urządzenia. Użytkownik może przypisać role kontrahentów. Tym samym można jasno wskazać dla konkretnego urządzenia, kto jest np. jego właścicielem a kto jest jego użytkownikiem. Takie oczekiwania były np. z branży motoryzacyjnej do rozdzielenia kto użytkuje a kto jest właścicielem pojazdu.

Aby przypisać role wystarczy w definicji urządzenia (Kartoteki | Urządzenia | Popraw | 3) Role kontrahentów) utworzyć jakie role chcemy obsługiwać. Domyślnie słownik jest pusty i można utworzyć dowolne wartości tekstowe. Następnie za pomocą przycisku Przydziel rolę wskazujemy kontrahenta oraz rolę jaką chcemy dla niego przydzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *