Użytkownicy, którzy wystawiają dużo aukcji na Allegro dla klientów detalicznych (czyli zapewne większość) często w pewnym momencie osiąga taką ilość kontrahentów, że oczekuje przepinania tych transakcji na jednego kontrahenta.

W WAPRO Aukcje wprowadziłem jakiś czas temu parametr w konfiguracji konta (WAPRO Aukcje | Konfiguracja | Transakcje [na każdym koncie ustawiany niezależnie]) Przypisz wybranego kontrahenta przy sprzedaży na paragon.

Opcja pozwala wybrać z kartoteki kontrahentów takiego kontrahenta, który ma być umieszczany na dokumentach w WAPRO Mag podczas realizacji transakcji na zamówienie.

W praktyce działa to tak, że w momencie pobierania danych z Allegro pobierane są pełne dane kontrahenta tak aby zachować pełną historię danych z Aukcji a dopiero w momencie tworzenia dokumentu w WAPRO Mag następuje zmiana kontrahenta. Dodatkowo w uwagi zamówienia dalej umieszczane są informacje o loginie danego kontrahenta pierwotnego dzięki czemu można szybko podejrzeć dane kontrahenta.

W ten sposób mamy zachowany kompromis, w liście dokumentów widzimy, że transakcja realizowana będzie na zbiorczego kontrahenta a w kartotece w tle dodają się oryginalne informacje w celu przechowania pełnej historii zakupów przez klientów.

Należy pamiętać, że taki parametr zbiorczy działa tylko dla zakupów, w których klient określił w formularzu zakupowym (FOD), że oczekuje paragonu, dla faktur zamówienia tworzone są na zwykłego kontrahenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *