WAPRO Mag posiada wiele raportów systemowych, które mogą być mocno parametryzowane. W praktyce oznacza to, że każdy użytkownik, który otrzymał uprawnienia do danego raportu/wydruku może ustawić pewne elementy, które mają się drukować lub nie lub też raport ma się zachowywać w określony sposób np. przesuwać margines góry lub lewy.

W większości przypadków wystarczy, że dane ustawimy raz i zazwyczaj powinny być one spójne dla wszystkich użytkowników tak aby wydruki od różnych użytkowników wyglądały tak samo. Czasami jednak zdarza się, że chcemy ten sam wydruk kierować do różnych kontrahentów, którzy oczekują trochę innych danych np. stosują inne indeksy lub oczekują dodatkowych informacji.

W tym celu użytkownik może wykorzystać tzw. Wariant wydruku czyli zapisanie ustawień określonego raportu pod daną nazwą.

Aby tego dokonać wystarczy że na oknie wydruku wybierzemy opcję Edycja wariantu zmienimy ustawienia a następnie podamy nową nazwę zamiast Podstawowy i wybierzemy Zapisz.

System zapyta co zrobić z obecnym wariantem, stworzyć nowy, nadpisać, usunąć obecny.

Warianty wydruku WAPRO Mag WF-Mag

Po stworzeniu nowego, użytkownik będzie miał dostępny nowy wariant na liście.

Po jego wyborze automatycznie wydruk zastosuje inne ustawienia.

Comments

 1. Czy warianty są wspólne dla wszystkich użytkowników? Czy każdemu użytkownikowi z osobna muszę ustawiać wszystkie warianty?

  1. Lista wariantów jest wspólna. Ustawienia są niezależne ale można je skopiować w opcji Adminsitrator | Użytkownicy i grupy | Wariant.raportów i po wskazaniu użytkownika docelowego można skopiować same ustawienia pomiędzy wariantami.

   1. A przy 90 użytkownikach muszę klikać 90 razy kopiowanie? Może dałoby się zrobić kopiowanie ustawień dla grup użytkowników? Albo grupy ustawień do których podpina się użytkowników?

    1. Na ten moment trzeba klikać lub zrobić to skryptem na poziomie bazy, odpowiada za to procedura AP_KopiujParametryWariantowRaportow – można ją uruchomić w pętli.
     Nie mniej jednak dodam sugestię aby można było to robić przez grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *