W ostatniej wersji WAPRO Fakir 8.21.6 udostępniono nowy modu WAPRO Update.

Celem tego modułu jak zadbanie o ciągłe dostarczanie aktualizacji dla naszych klientów, którzy nie zawsze są świadomi, że każde oprogramowanie wymaga aktualizacji. Czasami po wydaniu wersji lub wydania zachodzi konieczność opublikowania poprawki. Do tej pory tylko poprawki SQL były dostarczane automatycznie – ich zaletą jest to, że wgranie poprawki na bazie odnosi natychmiastowy skutek jej działania dla wszystkich użytkowników, którzy na tej bazie pracują.

WAPRO Update powstał z myślą o wgrywaniu poprawek plikowych (dll, exe, pliki deklaracji i inne) oraz mieszanych plik + sql.

Pliki jak wiadomo w katalogu aplikacji są niezależne dla każdego programu zainstalowanego na każdym komputerze przez co wgrywanie poprawek jest rozrzucone na X komputerów.

W związku z tym aplikacja WAPRO Update instalowana jest na każdej stacji, ale może działać w modelu współdzielonym (pliki pobierane są na wspólny katalog) lub w modelu niezależnym czyli każdy użytkownik pobiera je do siebie.

Domyślnie program odczytuje informacje o licencji i proponuje sam model jeśli jest mniej niż 5 stanowisk to proponuje pobieranie na każdą stację a powyżej folder, jeśli komputery pracują w domenie to system prosi o podanie ścieżki do folderu a przy grupie roboczej proponuje założenie dedykowanego konta do wymiany danych w sieci.

Sukcesywnie aplikacja będzie udostępniana wraz z kolejnymi aplikacjami a ja w kolejnych wpisach będę starał się przybliżyć jej działanie.

WAPRO Update - wersja 8.21.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.