Kontynuując wątek o module WAPRO Update z pakietu oprogramowania dla firm WAPRO ERP do pobierania i instalowania aktualizacji WAPRO dzisiaj chciałbym rozjaśnić trochę kwestie związaną z zarządzaniem wgrywanych aktualizacji. Konkretniej mówiąc użytkownik, który decyduje się na korzystanie z centralnego repozytorium aktualizacji zawsze oczekuje informacji jakie aktualizacje zostały wgrane.

Może taką informację uzyskać za pomocą okna Lista zainstalowanych aktualizacji po uruchomieniu opcji na dole głównego okna.

W zależności od tego jaka jest konfiguracja modułu czy jest ona zdefiniowana jako lokalna (każdy komputer pobiera sam poprawki – dotyczy to małych instalacji) czy też jest to konfiguracja sieciowa z centralnym repozytorium (folderem sieciowym) poprawek – okno wygląda trochę inaczej.

Poniższy obraz prezentuje konfigurację jednostanowiskową gdzie prezentowana jest tylko informacja o poprawkach lokalnego komputera.

WAPROUpdate

Po rozwinięciu programu prezentowana jest lista wgranych aktualizacji WAPRO ERP, po rozwinięciu nagłówka danej aktualizacji można zobaczyć szczegóły dotyczące pliku. Czyli jaka jest kategoria danej aktualizacji (czy biblioteka, plik wykonywalny, raport skrypt itp.) nazwa pliku, rozszerzenie oraz katalog docelowy do jakiego aktualizacja miała zostać umieszczona. Tu dla przykładu aktualizacja dotyczy programu magazynowo sprzedażowego WAPRO Mag.

Ważne jest to, że w przypadku aktualizacji plikowych użytkownik może wycofać poprawkę za pomocą opcji Wycofaj ostatnią aktualizację.

Poniższy obraz prezentuje z kolei instalację sieciową czyli centralne repozytorium aktualizacji kilka stanowisk sieciowych.

WAPROUpdate

Górny panel zakładek pozwala wybrać przeglądanie lokalnego komputera lub komputerów sieciowych.

Po rozwinięciu danego komputera widać z kolei listę zainstalowanych programów z pakietu WAPRO ERP na danym stanowisku. Jeśli nazwa programu jest wyszarzona oznacza to, że do danego programu nie wgrywano żadnej aktualizacji. Jeśli można rozwinąć szczegóły to lista przypomina tą z poprzedniego zrzutu, prezentowane są szczegółowe danej aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.