WAPRO Mag w wariancie Prestiż i Prestiż Plus umożliwia użytkownikom obsługę kolektora danych. Kolektor to urządzenie z pamięcią, które umożliwia wprowadzanie danych o towarach cenach i ilościach, które umożliwiają np. utworzenie listy pozycji w kolektorze, które następnie będą przesłane na dokument.

W wersji 8.30.4 dodano możliwość wyboru jaka cena ma być wysłana do kolektora podczas jego ładowania. Takie ładowanie może się przydać np. w momencie kiedy kolektor służy do sprawdzania cen na kolektorze podczas weryfikacji towaru na półkach żeby nie biegać z każdym towarem do sprawdzarki cen.

Do tej pory system wysyłał zawsze cenę domyślną na kolektor od teraz można wysłać cenę wskazaną. Oczywiście istnieje tu ryzyko, że zaznaczone są towary z różnych kategorii a należy pamiętać, że rubryki cenowe nie muszą być obowiązkowe w każdej kategorii. Dlatego też dodana została opcja wysłania ceny domyślnej dla danego towaru, jeśli w kategorii do jakiegoś towaru wybrana rubryka nie istnieje.

Sam proces ładowania kolektora odbywa się z poziomu kartoteki asortymentowej poprzez najpierw zaznaczenie towarów, które chcemy wysłać a następnie wybranie operacji dodatkowej Załaduj kolektor danych.

Pojawi się okno z wyborem ceny i ewentualnie dodatkowym znacznikiem.

WAPRO Mag WF-Mag Kolektor danych

Po wybraniu rubryki z listy i zatwierdzeniu system pokazuje dodatkowe okno gdzie można wysyłać towary grupowo lub indywidualnie.

WAPRO Mag WF-Mag Kolektor danych

Po wybraniu Prześlij wszystkie kolektor będzie załadowany. Jeśli jakiś produkt nie posiada kodu kreskowego może zostać nie przesłany o czym system poinformuje. Należy pamiętać, że kod można wygenerować automatycznie poprzez operację grupową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.