W ostatniej wersji 8.30.2 WAPRO Mag systemu do fakturowania została dodana możliwość szybkiego kopiowania danych do schowka z wybranych komórek.

Przede wszystkim funkcja jest przydatna na głównych listach gdzie występują takie elementy jak numery dokumentów czy dane kontrahenta lub towaru. Często użytkownik kopiuje takie dane żeby wysłać je mailem, komunikatorem czy użyć ich w innym oknie programu. Aby przyspieszyć ten proces został dodany nowy parametr w konfiguracji użytkownika (Administrator | Konfiguracja użytkownika | Kopiuj zawartość  komórki do schowka podczas kliknięcia prawym przyciskiem myszy) – parametr jest przydatny jeśli użytkownik przyzwyczajony jest do kopiowania innych danych i nie chce żeby system nadpisywał zawartość schowka przy każdorazowym kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Funkcja dostępna jest na głównych listach dokumentu oraz na wybranych zakładkach szczegółów – głównie tam gdzie są jakieś sensowne dane do kopiowania.

Działanie jest banalnie proste wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i automatycznie system umieści w schowku zawartość komórki na której umieszczony był kursor myszy.W woli przypomnienia dodam, że np. w WAPRO Aukcje można kopiować dowolną komórkę skrótem Ctrl + Shift + C a kopiowanie całego wiersza to Ctrl + C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.