Czasami użytkownicy w programie sprzedażowym WAPRO Mag spotykają się z sytuacją kiedy program wyświetla dokument w jakimś kolorze na liście dokumentów. Każdy z kolorów ma jakieś znaczenie, dzisiaj skupię się na kolorze czerwonym i na kolorze niebieskim.

Otóż opisywałem kiedyś szczegółowiej opisywałem sam mechanizm dokumentów niezatwierdzonych, więc dzisiejszy wpis poświęcę tylko mniej znanym zagadnieniom z uzyskaniem informacji kto blokuje dokument.

Kolor czerwony

Kolorem tym oznaczone są dokumenty, które są w trakcie edycji przez bieżącego użytkownika. Kolor taki może się objawić na liście w trakcie zwykłej pracy np. rozpoczynam proces wystawiania faktury i w tle wyświetlam listę dokumentów handlowych. System już utworzył nagłówek dokumentu i oznacza, go że jest on w edycji przez bieżącego użytkownika.

WAPRO Mag dokumenty edytowane

Na powyższym zrzucie przedstawiono taką sytuacją. Inna oczywiście może być taka, że w trakcie edycji użytkownik z jakiegoś powodu błędnie zamknął program np. poprzez nieplanowany restart komputera. Po takiej sytuacji i ponownym logowaniu powinien zgłosić się moduł dokumentów niezatwierdzonych z tym dokumentem. Jeśli jednak użytkownik nie poprawi tego dokumentu z modułu dok. niezatwierdzonych będzie widział go na liście jako wciąż edytowany.

Kolor niebieski

Kolor ten oznacza podobnie, że dokument jest w edycji ale przez innego użytkownika, czyli jeśli ktoś dodaje nowy dokument lub edytuje istniejący na innym stanowisku to wtedy inni użytkownicy widza go w kolorze niebieskim.

WAPRO Mag dokumenty edytowane

 

Dodatkowo jeśli ten inny użytkownik, który go widzi na niebiesko wywoła na tym dokumencie funkcję Pokaż (shift + f2) to pojawi się okno podglądu dokumentu, w którego nagłówku będzie prezentowana informacja jaki użytkownik go edytuje.

WAPRO Mag dokumenty edytowane

Mam nadzieję, że teraz łatwiej jest zrozumieć kolorystykę list dokumentów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.