Bardzo rzadko ale jednak u niektórych użytkowników potrafi wystąpić dziwny objaw polegający na tym, że po zalogowaniu się do WAPRO Fakir program wygląda jakby się zawiesił.

Widać jedynie menu, w które nie można kliknąć i tło programu. Spowodowane jest to tym, że program źle wyświetla okno wyboru roku obrotowego. Okno jest nie jako wyświetlone poza obszarem ekranu.

Aby rozwiązać ten problem wystarczy operować klawiaturą a nie myszką i wywołać klawisz F10, który spowoduje zatwierdzenie tego okna (okno jest aktywne więc klawiatura na nim działa).

Analogicznie można okno zamknąć opcją Esc lub opcją Enter (zrobi to samo co F10 czyli zatwierdzi okno domyślnym przyciskiem Zatwierdź). W konsekwencji okno się zamknie i program będzie dalej kontynuował swoje działanie.

No dobrze ale jak spowodować żeby okno wróciło na swoje miejsce? Nic prostszego wystarczy w menu Okno wybrać opcję Przywróć domyślne ustawienia okien – na kolejnym ekranie konfiguracji nie trzeba przywracać sortowań na listach. Po zapisaniu i ponownym logowaniu się do programu okno powinno wyświetlać się prawidłowo na środku ekranu.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.