Ostatnio dosyć ogólnie opisywałem moduł paczek w WAPRO Aukcje, dzisiaj pokrótce przedstawię jak z nich korzystać.

Jak wspomniałem WAPRO Aukcje zintegrowany jest z kilkoma operatorami przesyłek (jeśli uważasz, że jakiejś integracji brakuje daj znać w komentarzu odniosę się do tego czy uda się taką integrację zaplanować i wdrożyć).

Paczki tworzymy albo ręcznie od podstaw uzupełniając wszystkie dane albo bazujemy na danych z formularza dostawy (FOD). Aby utworzyć paczkę z FOD należy w module Transakcje wskazać interesującą nas transakcję i z menu prawego przycisku myszy wybrać opcję Paczki i wybrać odpowiedni typ paczki jaki chcemy dodać.

WAPRO Aukcje przesyłki kurierskie

Po prawidłowym utworzeniu paczki pojawi się stosowny komunikat.

Należy przejść do modułu Paczki i albo nadać paczkę lub ją poprawić i zmienić interesujące nas dane.

WAPRO Aukcje przesyłki kurierskie

Po wybraniu opcji Popraw na paczce pojawi się edytor edycji, w którym można zmieniać różne ustawienia.

WAPRO Aukcje przesyłki kurierskie

W zależności od wybranego rodzaju tworzenia paczki w pole Kod referencyjny wstawiane są różne informacje, dla paczek InPost umieszczany jest numer transakcji.

Lista pozycji w paczce zawiera towary, które w ramach danej transakcji klient zakupił. Oczywiście można to zmienić z pkt widzenia samego procesu nadania paczki nie ma to większego znaczenia ale zdecydowanie ułatwia zapanowanie nad procesem weryfikowania co, w której paczce było wysłane do klienta.

Po wybraniu opcji Nadaj paczkę system InPost przestawia paczkę w tryb oczekującą na nadanie i nadaje jej numer. Użytkownik może pobrać etykietę. Dodatkowo w zależności od tego czy sami nadajemy paczki w paczkomacie czy odbiera je kurier  możemy zamówić kuriera lub nadać paczkę w dogodnym dla nas terminie.

Po tej operacji użytkownik może także zweryfikować status paczek.

Jeśli z transakcji tworzone jest zamówienie to numer paczki przenosi się automatycznie na zamówienie w WAPRO Mag.

Comments

    1. Samodzielnie takiej integracji wykonać nie można chyba, że poprzez jakiś dodatek do WAPRO Mag uruchamiany jako operacje dodatkowe.

    1. Obecnie w standardzie nie ma, zaraz będzie GLS i DPD natywnie. Geis przyjrzę się ale do tej pory to chyba 2 czy 3 zapytanie o tego operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *