Pisałem jakiś czas temu o możliwościach wykorzystania gniazd rozszerzeń w programie WAPRO Mag sprzedaż i magazyn objaśniałem też w słowniku czym jest gniazdo rozszerzeń, w skrócie jest to miejsce w trakcie pracy programu gdzie można umieścić dodatkową logikę programu.

Celem tej logiki jest rozszerzeni standardowej funkcjonalności o jakiś dodatkowy kod, który zrobi coś czego program w standardzie nie potrafi a klientowi jest to potrzebne. Podobnie rzecz się ma w przypadku programu do obsługi aukcji Allegro czyli WAPRO Aukcje z pakietu aplikacji WAPRO ERP.

W trakcie obsługi procesu posprzedażowego różni użytkownicy mają zaplanowane różne procesy, jedni podchodzą bardzo skrupulatnie inni mniej (wniosek z moich prywatnych obserwacji jako kupujący).

Lista gniazd dostępna jest w WAPRO Aukcje z poziomu modułu Aukcje | Kartoteka | Gniazda rozszerzeń.

WAPRO Aukcje gniazda rozszerzeń

Gniazdo w przypadku programu WAPRO Aukcje to nic innego jak procedura składowana, która może zawierać dodatkową logikę. Dla przykładu w gnieździe Po pobraniu transakcji można wprowadzić dodatkową logikę, która automatycznie zweryfikuje możliwości jej realizacji i w przypadku braków od razu powiadomi operatora np. poprzez email lub SMS, dzięki czemu operator szybciej zareaguje a nie dopiero wtedy kiedy sam uruchomi program.

Inny przykład to możliwość wysłania dodatkowego powiadomienia w gnieździe po Przesłaniu transakcji na zamówienie np. do klienta, że zamówienie zostało przekazane do realizacji. Dodatkowo można zmienić dane w zamówieniu lub spróbować utworzyć za pomocą procedur SQL WAPRO Mag bezpośrednio dokument handlowy.

Gniazdo może być czasowo aktywowane lub deaktywowane jeśli użytkownik chwilowo chce wyłączyć daną logikę.

No dobrze ale co z tą listą funkcji mogę zrobić? 

Sama lista powyżej nie powoduje rozszerzenia programu, wymagane jest posiadanie wiedzy z zakresu pisania kodu SQL w taki sposób aby wziąć kod procedury np. poprzez SQL Server Management Studio czyli program do zarządzania SQL Server i przy jego pomocy zmienić kod procedury np. AUK_ALL_SRC_TranPoPobraniuTransakcji tak aby robiła ona coś więcej.

W kolejnej części postaram się zrobić prosty przykład takiej zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.