W ostatniej wersji programu magazynowego WAPRO Mag o numerze 8.51.0 pojawił się szereg nowości w module Paczki kurierskie.

Najważniejsze z nich to zmiany w procesie drukowania etykiet. Dotychczas użytkownicy aby nadać paczkę mieli sekwencję operacji do wykonania:

  1. Nadanie paczki
  2. Pobranie etykiety
  3. Wydrukowanie etykiety

Obecnie wprowadzono 2 istotne usprawnienia:

  • Obsługa etykiet w formacie ZPL (nie wszyscy operatorzy mają ten natywny format)
  • Grupowa operacja nadawania i drukowania etykiet

Format ZPL dla etykiet

Jeśli dany operator udostępnia format ZPL etykiety oraz użytkownik wskazał w konfiguracji paczek dla danego operatora, że chce pobierać format ZPL. System w trakcie pobierania etykiety sprawdza jaki format pobrano i kieruje wydruk na drukarkę termiczną. Jeśli użytkownik wykonuje operację pierwszy raz lub ostatnio wybrana drukarka termiczna nie jest już dostępna. System wyświetli okno wyboru drukarek. Drukarka zapisana jest w menu konfiguracji użytkownika w sekcji parametry drukowania w parametrze Drukarka termiczna do etykiet adresowych. Pole jest tekstowe, więc jeśli użytkownik chce zmienić drukarkę może po prostu skasować zawartość tego pola. System przy kolejnym wydruku wyświetli listę drukarek do wyboru, można też wkleić po prostu nazwę nowej drukarki w to pole.

W przypadku drukarek termicznych i etykiet w formacie ZPL system automatycznie po pobraniu pliku ZPL drukuje go. Etykiety PDF można podejrzeć, a dokumenty ZPL to zestaw krzaczków, więc zapisywane są one w katalogach tymczasowych i automatycznie drukowane.

Operacja automatyczna dla PDF

Jeśli korzystasz z klasycznych etykiet PDF możesz także skorzystać z nowej operacji w module Paczek o nazwie Nadanie paczki i drukowanie etykiety. Operacja działa dla zaznaczonych elementów, więc można najpierw utworzyć paczki a następnie grupowo je zaznaczyć i uruchomić operacje. Efektem będzie najpierw nadanie wszystkich paczek celem pozyskania numeru, następnie zapisanie plików etykiet i wydrukowanie ich na zwykłej drukarce.

Mam nadzieję, że te usprawnienia przypadną Wam do gustu a tymczasem niebawem pojawią się nowe integracje z firmami kurierskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.