Wersja systemu magazynowo-sprzedażowego WAPRO Mag o numerze 8.30.8 wprowadziła duże ułatwienie w zakresie tworzenia zamówień do dostawców na podstawie zamówień od odbiorców.

Do tej pory było to również możliwe poprzez wykorzystanie schowka pozycji zamówień, który jest bardzo elastyczny i wydajny i pozwala błyskawicznie przenosić wybrane lub wszystkie pozycje pomiędzy dokumentami.

Mimo takiego mechanizmu pojawiła się dedykowana opcja dostępna w menu prawego przycisku myszy na liście zamówień oznaczona skrótem klawiszowym Utwórz ZD na podstawie ZO Alt + Ins.

Operacja działa zarówno dla pojedynczych dokumentów jak i dla zaznaczonych, po jej uruchomieniu pojawia się dodatkowe okno konfiguracyjne.

Zamówienie do dostawcy z zamówienia od odbiorcy

Użytkownik może wskazać:

  • Kto dostarczy towar
  • Jakie ilości przenosić do ZD
  • Czy scalać jednakowe pozycje

Ważne jest ze w momencie kiedy realizowane jest zamówienie do dostawcy na dokument przychodowy nastąpi rezerwacja towaru w pierwszej kolejności pod te zamówienia, z których takie ZD powstało.

Comments

  1. Witam,
    a czy w drugą stronę jest to możliwe? Chodzi o przekształcenie zamówienia do dostawcy (magazyn odbierający), na zamówienie od odbiorcy (w magazynie wysyłającym) bez konieczności korzystania ze schowka i „manualnego” przetwarzania tych zamówień?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *