W opublikowanej ostatnio wersji 8.21.2 WAPRO Mag dodana została nowa funkcja w ramach integracji z terminalami płatniczymi mianowicie obsługa CashBack.

Czym jest CashBack?

Jest to funkcja udostępniana przez operatorów terminali płatniczych polegająca na możliwości wypłaty gotówki w trakcie dokonywania zakupów i płatności kartą. W dużym uproszczeniu możemy powiedzieć, że sklep/stanowisko kasowe staje się bankomatem do wydawania kasy.

Jedyna różnica jest taka, że z bankomatu możemy pobrać pieniądze na żądanie bez konieczności ich wpłaty, natomiast w ramach CashBack użytkownik musi najpierw coś kupić i zapłacić kartą aby podczas tej operacji obciążyć jego kartę sumą (kwota za towar zakupiony + kwota wypłacanej gotówki).

Co nam to daje?

Przede wszystkim jest to wygoda dla klientów, bo nie muszą lecieć do bankomatu, żeby wypłacić gotówkę.

Po drugie  uelastyczniamy swoją ofertę dzięki czemu w zwłaszcza tam gdzie w pobliżu nie ma bankomatu zwiększamy szansę, że klient przyjdzie do nas na zakupy bo wie, że może przy okazji wypłacić pieniądze.

Obsługa w WAPRO Mag

Zasadniczo uaktywnienie nowej funkcji nie wymaga nic od użytkownika (chyba, że ma zablokowaną tą funkcję na terminalu może być wymagany kontakt z operatorem).

Aby wypłacić gotówkę należy w trakcie wystawiania dokumentu handlowego (z okna sprzedaży detalicznej lub zwykłego formularza dokumentu handlowego) wywołać funkcję Kwota CashBack i wpisać jaką kwotę brutto otrzymuje klient.

WAPRO Mag CashBack

System naliczy odpowiednią kwotę i utworzy na kwotę CashBack dokument finansowy KW aby zgadzało się saldo w kasie.

Obecnie funkcja CashBack zaimplementowana jest u wszystkich dostawców terminali:

  • Elavon
  • FirstData
  • Polskie e-Płatności
  • EService

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *