W poprzednim wpisie poruszałem zagadnienie wyboru towaru z dostawy w celu wskazania konkretnego numeru serii na fv sprzedaży.

W tym wpisie poruszę temat jak w ogóle w magu wygląda kwestia samego obrotu towarami z obsługą nr serii. W tym celu użytkownik powinien w pierwszej kolejności włączyć w konfiguracji firmy aby system przenosił dane w trakcie wyboru z dostawy odpowiednie dane.

W tym celu wybieramy Administrator | Konfiguracja firmy | Dokumenty magazynowe | Rozchodu | Przenoś z pozycji przychodu (przy wyborze z dostawy) następnie po kliknięciu dwa razy w opcję konfiguruj należy zaznaczyć przenoś nr serii i datę ważności.

WAPRO Mag obsługa numerów serii

Następnie wprowadzamy dostawę towaru z podaniem numeru serii. W tym celu w trakcie dodawania pozycji na dokument przychodowy przechodzimy do zakładki 2) Inne i w polu Nr Serii|Data ważności wprowadzamy odpowiednie dane.

WAPRO Mag obsługa numerów serii

Po zapisaniu dokumentu przychodu można teraz w trakcie sprzedaży wybrać towar z danej dostawy. Zawsze należ wskazać jawnie dostawę aby przeniosła się informacja o numerze serii | dacie ważności.

Po wskazaniu dostawy w tej samej zakładce 2) Inne tylko, że na dokumencie rozchodu pojawi się przeniesiona informacja.

Dodatkowo użytkownik może włączyć jej drukowanie w edycji wariantu wydruku dla FV Sprzedaży poprzez zaznaczenie opcji Drukuj nr serii i datę ważności.

WAPRO Mag obsługa numerów serii

Informacje drukowane są pod nazwą towaru.

WAPRO Mag obsługa numerów serii

 

Dodatkowo w konfiguracji firmy użytkownik może włączyć obsługę numerów serii i dat ważności w dokumentach remanentu.

 

Comments

  1. A jak kontrolować magazyn i kończące się terminy ważności poszczególnych artykułów w Wapro Magu?
    (raporty, tabela artykułów wraz z datami do posortowania lub wyeksportowania do .xls, alarmy)

    1. Gotowca nie kojarzę można to wyciągnąć być może przez kreator zestawień ale pomysł fajny na dodanie takich powiadomień w nowym zestawie funkcji z pakietu Genius gdzie system przygotowywał by taką listę produktów automatycznie ze wskazanym wyprzdzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.