Wielkimi krokami zbliża się coroczna premiera nowych wersji produktów WAPRO ERP o numerze 8.30.0. Wersje jak co roku ukażą się pierwszego dnia roboczego października czyli 02.10.2017 br.

Tego dnia opublikowane zostaną aktualizacje wszystkich produktów WAPRO ERP o jednakowym numerze 8.30.0. Przy okazji opiszę strukturę numeracji aby łatwiej było ją każdemu zrozumieć.

Numer podzielony jest na kilka sekcji, zawsze w sytuacji kiedy zmienia się pierwsza cyfra po pierwszej kropce oznacza to tzw. wersję płatną czyli publikowaną właśnie na jesieni każdego roku.

Dla przykładu wersja 8.30.0/8.40.0/8.50.0 czy 9.00.0 będą zawsze jako płatne ale już wersje 8.30.2/8.30.4 lub 8.31.0 (zmieniła się druga cyfra po pierwszej kropce) są wersjami bezpłatnymi dla klientów, którzy będą mieli wersję 8.30.0. Oczywiście przejście z wersji 8.21.4 do wersji 8.31.2 będzie również płatne (chyba, że klient korzysta z okresu karencji, czyli aktywował wersję 8.21.4 w ciągu 7 miesięcy przed ukazaniem się wersji 8.30.0 – wtedy aktualizacja przysługuje mu bezpłatnie).

Należy wiedzieć jakie konsekwencje niosą ze sobą nowe wersje:

  1. Jeśli programy współpracują na wspólnej bazie (WAPRO Mag, WAPRO Fakir, WAPRO Kaper) wymagana jest aktualizacja wszystkich programów do jednej wersji w innym przypadku programy w starszej wersji nie będą mogły pracować na tej bazie – wynika to z różnic strukturalnych w bazie danych
  2. Po ukazaniu się nowej wersji WAPRO Mag zawsze w listopadzie następuje wyłączenie wsparcia synchronizacji dla starszych wersji WAPRO Mag niż 8.30.0 związane jest to z wersjami komunikatów synchronizacyjnych. Sam sklep działa nadal ale proces synchronizacji danych między bazą WAPRO Mag a sklepem jest niemożliwa
  3. Wyjątkiem aktualizacyjnym są licencje czasowe np. WAPRO Aukcje – one mogą pracować w starszej wersji na nowszym magu (przy pewnych założeniach) jednak w związku z tym, że jeśli licencja czasowa umożliwia bezpłatną aktualizację do wszystkich wersji jakie ukażą się w trakcie ważności licencji zaleca się zawsze korzystanie z najnowszej wersji aplikacji, która dostosowana jest do obecnego stanu WebAPI oraz REST API Allegro.
  4. Po wykonaniu aktualizacji klient otrzymuje poza nowymi funkcjonalnościami wsparcie działu Help Desk na kolejny okres (rok)
  5. Wszystkie aktualizacje opublikowane po wersji płatnej (po jej zakupie przez klienta) przysługują klientowi bezpłatnie

Zachęcam do zapoznania się z możliwościami nowych wersji w dniu premiery, sukcesywnie będę prezentował nowości zawarte w aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *