Już za chwilę, za momencik…

Październik jak co roku to miesiąc nowości w obszarze rozwoju aplikacji WAPRO ERP. Zgodnie z niezmienną zasadą, pierwszego dnia roboczego października (w tym roku to akurat 01.10.2018 r.) publikowane są wszystkie programy WAPRO ERP jednego dnia w nowej wersji. Tym razem wersje te otrzymują numer 8.40.0 czyli zmienia się pierwsza cyfra po pierwszej kropce. W praktyce oznacza to, że są to tzw. wersje z odnowieniem wsparcia na kolejny rok i aktualizacja dla niektórych klientów może być odpłatna.

Przypominam, że nowi klienci aktywujący program w ciągu ostatnich kilku miesięcy mogą skorzystać z karencji i bezpłatnej aktualizacji do najnowszej wersji 🙂

Jak co roku i tym razem wśród nowości będzie można znaleźć kilka fajnych rzeczy, które będą do wykorzystania przez bardzo dużą grupę użytkowników korzystających z oprogramowania marki WAPRO ERP. Nowości będą wprowadzone w każdej aplikacji.

Zdradzę, że tym razem chcieliśmy dostarczyć funkcje, które były w zainteresowaniu użytkowników od dłuższego czasu np. w obszarze korekt, pojawią się nowości w module paczek i tu również będzie ukłon do nowego grona użytkowników – to w przypadku WAPRO Mag.

W systemie aukcyjnym rozpoczęła się akcja pt. przesiadka na nowe API, wraz z tym procesem program ulegnie pewnym modyfikacją aby mógł współpracować równolegle w większym zakresie z nowym REST API i starym WebAPI (SOAP API). Systemy FK (WAPRO Fakir, WAPRO Kaper) również będą miały nowości np. w obszarze formularzy deklaracji.

Oczywiście wszystkie nowości będę rozpisywał kolejno po ukazaniu się wersji, ale już teraz zachęcam aby zapoznać się z nowościami i zaplanować proces aktualizacji oprogramowania.

Pamiętaj, tylko aktualne oprogramowanie daje Ci gwarancję wsparcia producenta oraz dostarcza Ci oprogramowanie zgodne z aktualnymi przepisami!

Z ciekawostek podpowiem, że firma Microsoft opublikowała już drugą wersję tzw. CTP (Community Technical Preview) 2.0 czyli taką wersję publicznej bety jeśli chodzi o silnik bazy danych, z którego korzysta WAPRO ERP czyli MIcrosoft SQL Server 2019

Lista zmian i nowości dostępna na stronie producenta w opisie nowej wersji.

Jeśli korzystasz z SQL Server 2008 to uwzględnij w perspektywie kilku miesięcy proces migracji bo zapewne najstarsze silniki czyli SQL 2008 oraz 2008 R2 będą powoli wycofywane ze wsparcia w produktach WAPRO ERP wraz z publikacją najnowszej wersji 2019 – pamiętaj, że migracja bazy danych o kilka wersji silnika bazy danych nie jest dozwolona przez Microsoft i wymaga użycia wersji pośrednich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *