W dniu 30.03.2018 r. opublikowana została nowa wersja WAPRO Mobile o nr 8.30.2. Wersja zawiera dużo zmian i nowości.

Ważne!
Wersja 8.30.2 wymaga do poprawnej pracy aktualnej wersji programu WAPRO Mag (8.30.6 lub wyższej) Usługi integracyjne należy zatrzymać, usunąć, a po reinstalacji utworzyć ponownie.
Aplikacje WAPRO Mobile należy wyreplikować przed aktualizacją, usunąć bazę oraz ponownie zreplikować po wykonaniu aktualizacji.

Konsola

 • Dodano nowe typy dokumentów RW rozchód wewnętrzny oraz PW przychód wewnętrzny, możliwe do wystawienia w systemie Mobilnym. Po wykonaniu aktualizacji, niezbędne jest dodanie uprawnień dla użytkowników. W nowo utworzonej bazie oraz podczas dodawania nowych użytkowników dostęp do wszystkich dokumentów jest domyślnie włączony.
 • Parametr – Przychód wewnętrzny PW odłożony w czasie. Parametr decyduje czy zwiększenie stanu magazynowego ma nastąpić dopiero po akceptacji dokumentu w systemie WAPRO Mag.
 • Oferty wystawione za pośrednictwem WAPRO Mobile trafiają bezpośrednio do zbioru ofert w systemie WAPRO Mag. Konfiguracja za pośrednictwem parametru id 70, umożliwia skierowanie ofert do nowej lokalizacji, przy czym nowo utworzone bazy mobilne domyślnie kierują oferty w to miejsce.
  Oferty po trafieniu do WAPRO Maga ustawią się domyślnymi wartościami – 30 dniowym okresem ważności, datami obowiązywania oraz planowanym terminem realizacji, zgodnym z datą wystawienia dokumentu.
 • Dodano synchronizację statusów ofert z systemu WAPRO Mag, dzięki temu oprócz zmian statusów systemowych, użytkownik otrzyma informację o postępach prac nad dokumentem w systemie centralnym. Statusy są różne od wykorzystywanych w zamówieniach i można dodawać własne w systemie WAPRO Mag menu Administrator -> Statusy dokumentów.
 • Grupowe kasowanie wizyt z dnia – umożliwia łatwiejszą reorganizację wizyt.

Android

 • Nowe typy dokumentów RW / PW możliwe do wystawienia na urządzeniu mobilnym.
 • Możliwość przewijania zdjęć otwierając zdjęcie domyślne w kartotece lub na liście pozycji dokumentu.
 • Usprawnienie działania skanera kodów kreskowych, dodaje po zeskanowaniu ilość +1 i ustawia się na pozycji, by móc ręcznie zwiększyć ilość za pomocą klawiatury.
 • Nowa wersja demo, prezentująca najnowsze funkcjonalności.

Win/PDA

 • Zakończenie rozwoju wersji mobilnej WIN / PDA – Konsola dla tych platform nie powinna być aktualizowana. Przed dalszym użytkowaniem konieczna jest zmiana na platformę Android.
  Dla urządzeń z systemem Windows polecamy możliwość zastosowania emulacji systemu Android.
  (wsparcie obowiązuje do 01.10.2018)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *