W dniu 06.10.2022 r. zaktualizowana została platforma e-commerce dla Wapro czyli B2C/B2B oraz Hybrid do wersji 4.6.2. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz zmian w tej wersji.

Zgłoszenia, integrowane z WAPRO Mag (B2B / Hybrid)

Wprowadzona została możliwość uruchomienia usługi do komunikacji pomiędzy kupującym a sprzedającym. Jest to nowy moduł Zgłoszenia, który pozwala Użytkownikom na zgłaszanie reklamacji, uwag, sugestii itp. z poziomu Sklepu i w odniesieniu do konkretnych zamówień/faktur, a Operatorom na ich wygodną obsługę w jednym miejscu. Dzięki możliwości konfiguracji m.in. kategorii, typów czy atrybutów zgłoszeń moduł można dopasować do indywidualnych potrzeb. Możliwość przypisywania opiekunów do typów zgłoszeń, automatycznego wysyłania powiadomień o zmianie statusu, czy komentarzach usprawnia proces. Możliwe jest również powiązanie typów zgłoszeń z Grupami oddziałów kontrahentów.

Zgłoszenia podlegają integracji z programem WAPRO Mag, która funkcjonuje w wersji komunikatów 3.14 wprowadzonych w WAPRO Mag w najnowszej wersji 8.80.0 wydanej 3 października br. Wprowadzane przez klientów zgłoszenia (np. reklamacje) przekazywane są do programu WAPRO Mag, z komentarzami i ewentualnym załącznikiem plikowym, zwrotnie natomiast integrowane są statusy zgłoszeń oraz komentarze.

Funkcjonalność Zgłoszenia jest usługą dodatkowo płatną. Zakupu usługi na wybrany okres można dokonać z poziomu sekcji Administracja → Moje rozrachunki.

Google Analytics 4

Udostępniono możliwość włączenia modułu Google Analytics 4 (Sklep → Integracje zewnętrzne → Google → Google Analytics). Jest to usługa do zbierania danych, która ma za zadanie lepsze poznanie ścieżek klienta w witrynie internetowej (i/lub aplikacji mobilnej) tak by można było dopasować do nich działania marketingowe. Do pomiarów używane są zdarzenia. Poza zdarzeniami zbieranymi automatycznie w ramach usługi udostępniane są zdarzenia:

Systemowe grupy dynamiczne (Hybrid)

Dla sklepów typu Hybrid utworzono nowy typ Grup oddziałów kontrahentów, systemowe grupy dynamiczne, które pozwolą na łatwiejsze zarządzanie różnymi grupami kupujących i dostosowanie do nich np. dostępnych promocji. Grupy te napełniają się synchronicznie przy tworzeniu oddziałów. Utworzono następujące grupy:

Kwota dopłaty do produktu kupowanego za punkty

Dodano możliwość określenia czy kwota dopłaty do produktu kupowanego za punkty w programie lojalnościowym ma być kwotą brutto czy netto. Edycja jest dostępna w (Sklep → Konfiguracja → Program lojalnościowy → Konfiguracja ogólna) w opcji Kwota dopłaty do produktu kupowanego za punkty.

Nagłówki paneli Strony produktu

W sekcji Nagłówki paneli (Administracja → Konfiguracja → Ustawienia sklepu → SEO) dodano konfigurację nagłówków dla paneli i zakładek na stronie produktu. Można tam określić, jakie tagi zostaną użyte w kodzie strony dla tytułów tych sekcji, dopasowując je do swojej strategii SEO. Dla każdej z tych sekcji można ustawić tag nagłówkowy (H1-H6) lub nienagłówkowy (wówczas będzie użyty znacznik SPAN).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *