Program magazynowo sprzedażowy WAPRO Mag w wariancie Prestiż i Prestiż Plus obsługuje tzw. kolektory danych.

Kolektor danych to urządzenie podobne do czytnika kodów kreskowych (na nim bazuje, może też bazować na kodach QR) z tym, że posiada swoją pamięć i może działać częściowo niezależnie od programu.

W jakich scenariuszach można je wykorzystywać?

Pierwszy podstawowy scenariusz to sprawdzanie cen czyli w momencie kiedy do kolektora danych załadujemy kartotekę asortymentową z jakąś ceną (program wysyła na kolektor cenę domyślną towaru) to po odczytaniu kodu kreskowego kolektor znajdzie w swojej pamięci taką pozycję (o ile istnieje) i poda jej cenę.

Drugi scenariusz do odczytywanie pozycji i zapamiętywanie ich w kolektorze, czyli sytuacja kiedy wykonujemy np. remanent lub kompletujemy zamówienie dla klienta lub odbieramy towar na rampie z palety. Po wczytaniu kodu kreskowego podajemy ilość, taka para danych zapisywana jest w kolektorze. Następnie po podłączeniu kolektora do stacji dokującej lub przewodu łączącego go z komputerem można wczytać te pozycje do programu a następnie przesłać je na dokument.

Jeśli w kolektorze znajduje się jakiś kod kreskowy, który nie został znaleziony w bazie programu będzie można dodać dla niego np. nowy towar.

Uwaga!

Poszczególne funkcje kolektora zależą przede wszystkim od jego modelu oraz oprogramowania jakie na nim jest zainstalowane. Dodatkowo istnieją kolektory, które komunikują się online poprzez sieć wifi i nie wymagają połączenia przez stacje dokujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *