Kontynuując wątek dotyczący obsługi kolektora w tym wpisie opiszę jak importować dane z kolektora na dokument w systemie do fakturowania WAPRO Mag.

Z poprzednich wpisów wiesz już jak zintegrować terminal z aplikacją a teraz przejdźmy do konkretów co do importu. W swoim przykładzie posłużę się najstarszym typem kolektora czyli wymianą przez plik tekstowy. W tym celu dodałem kolektor typu plik tekstowy, do którego będę ręcznie wprowadzał dane tylko po to aby pokazać jak importować to w programie. Ważne jest to, że taki plik może być również wykorzystywany przez inne aplikacje jako uzupełnianie danych a następnie mechanizmem kolektorów importowany już jako gotowe dane do programu.

Zawartość pliku danych kolektora, który będę importował jest następująca

WAPRO Mag WF-Mag kolektory danych

Dane są wprowadzane jako oddzielne linijki rozdzielane przecinkami. Pierwsza kolumna to nazwa, druga kod kreskowy, trzecia ilość a czwarta cena.

W programie możemy przejść do importu np. na fakturze wystarczy wybrać Kolektor (zakładając, że oczywiście dodaliśmy w urządzeniach wcześniej kolektor).

WAPRO Mag WF-Mag kolektory danych

Pojawi się okno transmisji w której można wykonać odczyt z urządzenia.

WAPRO Mag WF-Mag kolektory danych

Po wybraniu Nowa transmisja oraz odczyt po wskazaniu urządzenia (może być podpięte ich kilka) dane zostaną załadowane do programu tak jak widać to poniżej.

WAPRO Mag WF-Mag kolektory danych

W tym momencie można jeszcze zmienić w moim przypadku nie włączona jest opcja obok przycisku Nowa transmisja czyli pozostawianie cen z kolektora przez co dane z pliku/kolektorze są inne niż widoczne w programie. Jeśli opcja zostanie włączona to ceny będą pobrane z urządzenia.

Po wybraniu opcji prześlij na dokument stan zmieni się z N na Z czyli zrealizowane. Zachęcam do zapoznania się z dodatkowymi opcjami dostępnymi w oknie transmisji.

Przypominam, że kolektory obsługiwane są w wariancie Prestiż i Prestiż Plus systemu magazynowo handlowego WAPRO Mag.

Comments

 1. Witam,
  od pewnego czasu w buforze kolektora są kolumny data ważności i nr partii.
  Czy mogę z kolektora zaimportować te pola. Przykładowo na sterowniku kolektor jako plik tekstowy?
  próbowałem strukturę nazwa,kod_kreskowy,ilość,cena,partia,data_ważności ale to nic nie daje.

  1. Witam,

   O jakim buforze jest mowa? Jeśli o buforze kolektora w magu to jeśli użytkownik edytuje pozycje w tym buforze i wpisze datę i numer serii to przenosi się ona pozycje.
   Struktury importowe nie obsługują obecnie tych pól.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.