Dzisiaj w krótkim wpisie przedstawię Wam jak efektywnie wykorzystać cenniki indywidualne. Jak zapewne wiecie system magazynowo sprzedażowy WAPRO Mag umożliwia tworzenie cenników indywidualnych. W ramach takiego cenniku (zakupu lub sprzedaży), możemy podać indywidualną cenę. Drugim elementem cennika jest możliwość utworzenia indywidualnej nazwy i indeksu. Mogą być to nazwy w innym języku lub symbole wymagane przez tego kontrahenta.

Jak tworzyć cennik?

Cenniki możemy tworzyć z różnych poziomów albo od strony edycji wybranego kontrahenta (zakładka 2) Dane handlowe | Indywidualne ceny dla artykułów). Lub od strony edycji wybranego towaru (2) Jednostki i ceny | Dla kontrahentów). Efekt finalny jest ten sam, różni się tylko kontekst, od którego wychodzimy.

Cennik indywidualny WAPRO Mag

Filtrowanie cenników

Jeśli już mamy cenniki utworzone to rodzi się pytanie jak dla wybranego kontrahenta wyświetlić pozycje z tymi cennikami. Otóż jeśli chcemy normalnie wystawiać dokument, to użytkownik nic nie musi wykonywać. Podczas sprzedaży system sam proponuje odpowiednie ceny (nazwy brane są pod uwagę tylko do wydruku).

Jeśli jednak użytkownik chce wyświetlić to co zdefiniował dla tego kontrahenta to może wykorzystać filtr.

W tym celu powinien rozpocząć wystawianie dokumentu aby utworzyć kontekst tego kontrahenta, którego sprawdzamy. Następnie w oknie wyboru pozycji asortymentowej wybieramy filtr F3 lub filtr z menu prawego przycisku myszy.

WAPRO Mag cennik indywidualny

Po tej operacji na liście będą widoczne tylko te pozycje, które są zapisane w cenniku tego kontrahenta. Oczywiście lista może być inna w zależności od wyboru typu dokumentu sprzedaż lub zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *