W ostatniej aktualizacji systemu magazynowo handlowego WAPRO Mag, wprowadzono istotne zmiany w procesie realizacji zamówień. Pojawiła się nowa operacja dodatkowa, dostępna w menu Operacje na dole okna oraz w menu Operacje dodatkowe pod prawym przyciskiem myszy.

Operacja Realizacja grupowa zamówień na wybrany rodzaj dokumentu handlowego <Ctrl + Alt + R> umożliwia przeniesienie zamówień w modelu jedno zamówienie jeden dokument handlowy lub wiele zamówień do jednego dokumentu handlowego.

Do tej pory można było to uzyskać tylko ręcznie poprzez przejście przez standardowy formularz realizacji zamówień co było dużo mniej wygodne a dodatkowo nie umożliwiało automatyzacji realizacji dużej ilości zamówień spływających np. ze sklepu internetowego WAPRO B2C/B2B lub z systemu WAPRO Aukcje.

Po wybraniu operacji pojawia się okno wyboru rodzaju dokumentu.

Jeśli użytkownik nie zaznaczy opcji grupuj realizowane zamówienia to system zrealizuje je oddzielnie na dokumenty. Po zaznaczeniu powstanie zbiorcze zamówienie.

Jeśli użytkownik zaznaczy zamówienia różnych kontrahentów to system wygeneruje poszczególne zamówienia w modelu zgrupowanym bądź nie dla każdego kontrahenta z osobna.

Funkcja pozwala zdecydowanie zautomatyzować proces kończenia realizacji zamówień na dokumenty handlowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *