Proces rejestracji w usłudze jest bardzo prosty i może odbywać się na dwa sposoby.

  1. Rejestracja w trybie testowym
  2. Zakup licencji i rejestracja od razu licencji w trybie produkcyjnym

Czym się od siebie różnią obydwa modele? Zasadniczo jeśli chodzi o możliwości techniczne niczym. W przypadku kiedy użytkownik wybiera przed zakupem opcję rejestracji w usłudze, system generuje dla niego testową licencję.

Licencja taka ograniczona jest do 30 dni i 200 dokumentów. W tym czasie użytkownik może w pełni korzystać z możliwości usługi. Oznacza to, że może zapraszać inne firmy i wymieniać z nimi dokumenty w ramach przyznanego pakietu.

Zakup licencji pozwala od razu podpiąć produkcyjny pakiet z wybraną ilością dokumentów.

Jak wygląda proces rejestracji?

Aby zarejestrować się w usłudze wystarczy w menu Inne wybrać opcję BusinessLink. Uruchomi to kreator rejestracji, w którym użytkownik wprowadza dane administratora usługi.

Na pierwszym ekranie użytkownik może wpisać NIP Partnera przez, który wspiera go w użytkowaniu aplikacji WAPRO ERP.

Wybranie opcji Zarejestruj uruchamia proces wyszukiwania licencji w usłudze – jeśli nie zostanie znaleziona to system ją utworzy.

W moim przypadku usługa była skonfigurowana, więc przycisk Zarejestruj jest nieaktywny, a aktywny jest przycisk Konfiguruj. Wywołuje on to samo okno rejestracji widoczne poniżej.

W oknie formularza rejestracyjnego widzisz dane licencji na program oraz licencji na usługę Businesslink. Po wybraniu opcji Aktywuj usługę nastąpi proces zakładania konta w usłudze i zakończenie rejestracji.

Po tej operacji otrzymasz email z aktywacją usługi i danymi do konta i hasłem startowym, które możesz użyć do logowania w portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.