Jeśli prowadzisz sprzedaż na Allegro i do tej pory nie zadbałeś o wymianę miniaturek zgodnie z nowymi wytycznymi . W skrócie chodzi o oczyszczenie zdjęć publikowanych jako miniatury ze wszystkiego zbędnego w tym:

  • znaki wodne
  • nazwy firmy
  • dodatkowe informacje

Zdjęcia powinny prezentować wyłącznie sprzedawany przedmiot i w miarę możliwości być prezentowane na jednolitym białym tle (od tej reguły są pewne wyjątki).

Zmiany dotyczą firm prowadzących sprzedaż na Allegro i nie dotyczą użytkowników indywidualnych głównie handlujących towarami używanymi.

Jeśli nie posiadasz narzędzia wspierającego sprzedaż a masz dużo aukcji to czeka Cię zapewne ręczne wymienianie zdjęć co okaże się pracochłonne.

Użytkownicy systemu WAPRO Aukcje mają łatwiejsze zadanie ponieważ system w wersji 8.20.4 został rozbudowany o funkcję grupowych zmian zdjęć. Pozwala on wysyłać zdjęcia z bazy danych przypisane do towaru (domyślne, pierwsze, ostatnie) lub wczytywanie ich z dysku.

WAPRO Aukcje zmiana miniaturek aukcji

Poza zmianami dotyczącymi miniaturek, Allegro wprowadziło rezygnację z możliwości wystawienia pozytywnych komentarzy przez sprzedających. Obecnie funkcje API, które odpowiadają za prezentację komentarzy oczekujących zwracają tylko informację o komentarzach użytkownika, w których był stroną kupującą.

Kolejna zmiana to rezygnacja z wykorzystania opcji wznawiania aukcji z pełnym zestawem – obecnie można jedynie wznowić aukcję z ilością niesprzedanych. Na szczęście zmiana ta została przemyślana i użytkownicy, którzy ze swojego oprogramowania wyślą chęć wznowienia z pełnym zestawem automatycznie zostaną przestawieni i ich aukcja wznowi się na nowych zasadach.

Ostatnią zmianą wprowadzoną na przełomie ostatnich tygodni to możliwość wprowadzenia czasu trwania „Do wyczerpania” dla aukcji typu Kup teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.