Ostatnio opisywałem czym są kolektory danych, teraz chciałbym krótko opisać jak je podpiąć w programie. Zasadniczo tworząc oprogramowanie staramy się zachować powtarzalność operacji, więc jeśli podpinałeś/aś już jakieś urządzenie w programie np. drukarkę fiskalną to wiesz zapewne jak w skrócie wykonać.

Należy uruchomić program i wybrać Administrator | Urządzenia zewnętrzne | Kolektory danych | Dodaj.

W zależności od tego jakim kolektorem dysponujemy jego konfiguracja może sprowadzić się do uzupełnienia jednego okna lub do wskazania w drugim oknie wersji oprogramowania.

Poniżej przykładowa konfiguracja 2 różnych modeli z różnym oprogramowaniem. W pierwszym przypadku wskazujemy tylko typ połączenia na jakim porcie COM działa urządzenie a na drugim możemy wskazać dodatkowo wersję oprogramowania.

WAPRO Mag WF-Mag kolektory danych

WAPRO Mag WF-Mag kolektory danych

Ważne jest to, że w przypadku kolektorów, które korzystają dodatkowego oprogramowania np. program Inwentaryzator trzeba dograć do katalogu programu dodatkowe elementy.

W katalogu programu (domyślnie C:\Program files (x86)\WAPRO\WAPRO Mag) należy wgrać dodatkowe pliki. W pierwszej kolejności tworzymy w tej lokalizacji nowy folder o nazwie DCOLL i umieszczamy w nim oprogramowanie od producenta kolektora. W tym katalogu będą również zapisywane pliki wymiany danych pomiędzy programem a kolektorem.

Ważne jest to, że zawsze integrację należy rozpocząć na podstawie tego oprogramowania czyli należy zainstalować wszystkie sterowniki dostarczone przez producenta urządzenia np. sterowniki do emulacji USB na port COM, które mogą być wymagane jeśli komunikacja idzie po porcie USB a nie fizycznym porcie COM, które są już zdecydowanie rzadkością.

Do momentu dopóki bezpośrednio oprogramowanie od producenta nie wykryje urządzenia w systemie to WAPRO Mag nie zrobi tego tym bardziej.

Jeśli jest komunikacja to można przejść do uruchamiania transmisji z poziomu programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.